• Cała Polska czyta dzieciom

• Nasze przedszkole już od wielu lat realizuje założenia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Nie do przecenienia jest  kontakt dziecka z książką już od najmłodszych lat.

Kampania ta zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli, wszystkich dorosłych do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania swoim dzieciom. Książki wpływają na rozwój intelektualny, wrażliwość, wspomagają wszechstronny i harmonijny rozwój.

Zadbajmy o to by czytanie kojarzyło się dzieciom z czymś przyjemnym, wesołym, a nigdy z karą czy przymusem.

W naszym przedszkolu nauczycielki systematycznie czytają dzieciom bajki, wiersze, opowiadania. Zapraszani są również goście, którzy czytają dzieciom wybrane utwory. Zachęcamy również rodziców aby włączyli się do tej akcji.

Czytajmy naszym dzieciom minimum 20 minut dziennie. Jest to najlepsza inwestycja w pomyślą przyszłość dziecka.

„Jeśli dziecko będzie obcowało z pięknymi książkami takimi, które porywają i zachwycają, które kuszą oryginalnością szaty graficznej, z książkami kunsztownie wydanymi i skłaniającymi do refleksji, wówczas będzie wzrastało w żywiole prawdy, piękna i dobra, bogate wewnętrznie, otwarte, szczęśliwe, zdolne do rozumienia siebie i innych, do wzięcia odpowiedzialności za własne życie i pokierowania nim na miarę rozbudzonych marzeń, pragnień, tęsknot i nadziei.”

Prof. Grzegorz Leszczyński