• Warsztaty nr 3

• Zabawy sensoryczne - wiosna

1. Na początek „Gimnastyka”

• Rodzic proponuje, żeby dziecko wykonywało ćwiczenie zgodnie z zaprezentowaną rymowanką. Ćwiczenia można powtórzyć dwa-trzy razy.

Gimnastyka to podstawa,
        sport dla dzieci ważna sprawa.
        Ręce w górę, przód i w bok,
        skłon do przodu, przysiad, skok

2. Malowanie rączkami wiosennego obrazka

• Potrzebne będą: farby, duży arkusz papieru, folia lub gazety. Radość malucha warta jest jednak drobnych poświęceń, wystarczy zabezpieczyć podłogę gazetami lub folią
          i sprzątania wcale nie będzie tak dużo. Dzieci malują rączkami wiosenny obrazek. Oczywiście rodzice też mogą dołączyć do wspólnej zabawy. Zapewniam będzie super zabawa.

3. Odgłosy wiosny

4. "Poszukiwacze skarbów"

• Potrzebne będą: miska, ryż, kasza, piasek, makaron. W misce proszę umieścić: ryż, makaron, kaszę, piasek itp. (można wymieszać wszystko lub użyć jednego rodzaju
          w oddzielnych miskach). W zawartości miski należy ukryć różne przedmioty
          i pozwolić maluchowi szukać skarbów rączkami lub nóżkami.

5. Masażyk relaksacyjny

• Potrzebne będą: wałek, piłeczka z kolcami, samochodzik itp. rzeczy - dziecko dobiera się w parę z rodzicem, a następnie przy włączonej muzyce masują nawzajem swoje ręce, nogi i plecy przygotowanymi rzeczami.

Życzymy udanej zabawy!

Zespół nauczycieli organizujących Warsztaty dla dzieci i rodziców