• O przedszkolu

Przedszkole Publiczne Nr 8 "Pod Stokrotką" mieści się w nowoczesnym, piętrowym budynku z przestronnym ogrodem wyposażonym w sprzęt rekreacyjno-sportowy. Naprzeciwko przedszkola znajduje się Szkoła Podstawowa Nr 9, do której w zdecydowanej większości trafiają nasi absolwenci.

Przedszkole przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci bawią i uczą w nowoczesnych salach, wyposażonych w kolorowe mebelki oraz mnóstwo pomocy i zabawek rozwijających ich zainteresowania. Każda grupa ma swoją bajkową nazwę. Na parterze znajdują się grupy: "Złote Rybki", "Krasnale", "Przyjaciele Kubusia Puchatka" i "Misie". Na piętrze grupy o nazwach: "Smerfy", "Pracowite Pszczółki", "Mądre Sowy", "Wróbelki Elemelki" i "Słoneczka".

Dla potrzeb wychowanków posiadamy również salę wielofunkcyjną do zajęć ruchowych, tanecznych i korekcyjnych, salę zajęć dodatkowych, gabinet logopedyczny i gabinet specjalistów.

Starsze dzieci z naszego przedszkola uczą się bezpiecznej jazdy na rowerkach. Posiadamy do tego realizacji tego zadania 6 rowerków dla dzieci z pełnym wyposażeniem - kaski, nakolanniki, nałokietniki. Teoretyczne zajęcia odbywają się w przedszkolu, a praktyczne w Miasteczku Komunikacyjnym sąsiedniej szkoły, z którą przedszkole ściśle współpracuje.

Rok przedszkolny obfituje w szereg uroczystości związanych z obchodzonymi świętami oraz życiem przedszkola:
          1. imprezy dla dzieci:
          - kolorowe dni (Czerwony Dzień - Powitanie Jesieni, Niebieski Dzień - Powitanie Zimy, Zielony Dzień - Powitanie Wiosny, Żółty Dzień - Powitanie Lata),
          - Pasowanie na Przedszkolaka,
          - Dzień Praw Dziecka,
          - Zabawa andrzejkowa,
          - Spotkanie z Mikołajem,
          - przedszkolna Wigilia ,
          - Zabawa karnawałowa,
          - Pożegnanie absolwentów przedszkola,
          2. uroczystości z udziałem rodzin przedszkolaków:
          - zajęcia otwarte,
          - Dzień Babci i Dziadka,
          - Festyn Rodzinny,
          3. wycieczki autokarowe (np. do Muzeum Lalek w Pilźnie, Kopalni Soli w Bochni, Zalipia, Krakowa, Brzeska na Ranczo Pasja, Starych Żukowic na Ranczo Furioso, do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie i innych miejsc):
          - jesienią - dla starszych dzieci,
          - z okazji Dnia Dziecka - dla wszystkich przedszkolaków.

W naszej placówce kształtujemy wrażliwość na potrzeby innych poprzez zachęcanie do udziału w akcjach:
          - Koła Małego Wolontariusza, organizując zbiórki: żywności, książek, materiałów papierniczych, karmy dla zwierząt, środków finansowych na budowę hospicjum Via Spei i in. Nasze przedszkole jako pierwsze z przedszkoli otrzymało trzy serduszka: brązowe, srebrne i złote za zbiórkę środków na budowę Hospicjum Via Spei.
          oraz działaniach ekologicznych:
          - Sprzątanie Świata,
          - Dzień Drzewa,
          - zbiórka odpadów do recyklingu.

Nauczyciele realizują zewnętrzne programy:
          - ogólnopolski program przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas",
          - program "Czytające przedszkola" w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom",
          - ogólnopolski program edukacji prozdrowotnej "Akademia Zdrowego Przedszkolaka",
          - Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh",
          oraz kampanie:
          - ogólnopolska kampania zdrowotna "Mamo, tato wolę wodę".

Nasze przedszkole otrzymało certyfikat "Przedszkole w ruchu" przyznany przez Ministerstwo Edukacji narodowej za promowanie aktywnego trybu życia i prawidłowych nawyków dzieci.
          W naszej placówce działa Klub Naszej Ziemi, którego zadaniem jest przybliżanie przedszkolakom treści edukacyjnych poprzez realizację różnorodnych inicjatyw ekologicznych pod patronatem Fundacji "Nasza Ziemia".
          Dzieci biorą udział w licznych konkursach, zarówno wewnątrz przedszkolnych, lokalnych, a także ogólnopolskich, osiągając liczne sukcesy.

W przedszkolu zatrudnieni są nauczyciele specjaliści, którzy tworzą zespół mający na celu udzielanie kompleksowej pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom, nauczycielom i rodzicom.
          W pełnym przygotowaniu dzieci do podjęcia nauki w szkole pomagają nam specjaliści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie, którzy na terenie przedszkola wykonują wstępne badania oraz udzielają konsultacji rodzicom.

W naszej placówce zatrudniona jest wykwalifikowana i posiadająca bogate doświadczenie w pracy z małymi dziećmi kadra pedagogiczna. Nauczycielki stosują nowoczesne metody wychowania i kształcenia dzieci, np. pedagogika zabawy, Metoda Ekspresji Ruchowej Carla Orffa, Metoda Gimnastyki Rytmicznej Alfreda i Marii Kniessów, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Kinezjologia Edukacyjna Paula E. Dennisona, Dziecięca Matematyka Edyty Gruszczyk - Kolczyńskiej, Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, Zabawy paluszkowe.
          W przedszkolu zatrudniona jest również kompetentna i przyjazna dzieciom kadra administracyjno-obsługowa, dzięki której pobyt dziecka w przedszkolu jest bezpieczny i przyjemny. Bo przedszkole to drugi dom, w którym panuje miła i rodzinna atmosfera. Kuchnia przedszkolna prowadzona jest sposobem domowym – posiłki urozmaicone, własne wypieki, stały dostęp do napojów. Dla dzieci z alergią pokarnową zapewniamy posiłki dostosowane do ich diety.
          W przedszkolu działa Rada Rodziców, która wspomaga działania przedszkola w organizacji uroczystości dla dzieci, konkursów, wycieczek, corocznych Festynów Rodzinnych oraz wykonywaniu innych ważnych dla placówki zadań.

Współpracujemy z wieloma instytucjami i szkołami wyższymi pomagając ich podopiecznym odbywać staż lub praktykę zawodową.

Zapraszamy do galerii zdjęć na spacer po przedszkolu (proszę kliknąć na zdjęcie).